top of page
KD-HF-YATAY bg copy.png

Şifacılar & Otantik Rehberler Geçidi

…müzisyenler, etnik gruplar ve dj’ler eşliğinde.

312165278_1384138462111462_8372513137168136908_n copy.jpg

ŞİFA SANATÇILARI

_DSC7977-Enhanced-NR.jpeg

REHBERLER

KvD_Ormanin_Ruhu_LVAN8174_.jpg

MÜZİSYENLER

1.png

BIJAY J. ANAND

"Bu dünyadaki her ruhun iyileşmeye ihtiyacı var.

Kendinizi iyileştirin, ışık olun.

Sonra o ışığı dünyayla paylaşın."

Bijay J. Anand saygın bir Kundalini yoga öğretmeni, sanat danışmanı ve tanınmış bir Bollywood oyuncusudur. 2012 yılında Kundalini Yoga'yı keşfetmesiyle hayatı değişen Bijay, bu öğretinin zihnine, bedenine ve ruhuna kattığı derinliklerden etkilenerek, hayatının geri kalanında şifa dolu keşfini yaymaya karar verdi.

 

Bijay şu anda dünyanın önde gelen Kundalini Yoga öğretmenlerinden biri. Hindistan'da ve Avrupa, Latin Amerika, Rusya, Çin ve Orta Doğu'daki şehirlerde inzivalar, kurumsal seminerler ve Kundalini Yoga temelli sağlıklı yaşam programları yürütüyor.

Bijay Anand, Mumbai'de yer alan Kundalini ve Yoga okulu Anahata Retreats'in kurucusudur.

JULIA AKACIA

"Kadim öğretilerden aldığım ilham ve şifayı insanların dönüşümüne destek olmak için paylaşıyorum."

Yaşam ve nefes koçu, sertifikalı Tantra ve Ashtanga yoga eğitmeni olan Julia Akacia, Almanya'da Life Trust Koçluk Akademisi'nde ve ABD’de Rebirthing Uluslararası Genel Merkezi'nde eğitim aldı. Klasik ve Neo Tantra'nın yanı sıra tantrik masaj da dahil olmak üzere farklı nefes pratiklerini ve masaj biçimlerini çalıştı. 2015 yılında Hindistan'ın Andhra Pradesh kentinde Devipuram'da, Sri Amritananda'dan inisiyasyon aldı ve Tantra'nın derinliklerine ilerlemeye başladı. Meditasyon pratiğine 20 yıl önce başlayan Julia Akacia, 15 yılı aşkın yoga ve Vipassana deneyimine sahip. 

Julia’nın gerçekleştireceği Kalavahana Seremonisi, Hint kültürünün saklı kalmış ve çok etkili şifa yöntemlerinden birini barındıyor. Kalavahana’nın mucizelerini Julia, Pazar Sohbetlerimize konuk olup anlatmıştı; sayfamızın Reels bölümünde bulabilirsiniz.

 

Untitled design.png
umut post.png

UMUT FIRAT EROĞLU

Şaman, şifacı, rehber ve yazar olan Umut Fırat Eroğlu,
Kökler ve Dallar topluluğunun kurucusudur.


Şamanik şifa yöntemlerini dünya çapında tanınan ustası Şaman Durek'ten öğrenmeye başladı ve şamanik kültürün çeşitli geleneklerini uyguladı. Hürriyet Pazar’da Bilim ve Teknoloji köşe yazarı olan Umut Fırat, şamanik bilgiyi modern ve bilimsel bir yaklaşımla harmanlayarak ve kadim şifa tekniklerini kullanarak kişinin enerji bedenine, zihnine ve ruhuna rehberlik ediyor.

Türkiye'nin dört bir yanında şifa çalışmaları, inzivalar ve etkinlikler düzenliyor ve 2017 yılından bu yana düzenli olarak Brno, Budapeşte, Paris ve Prag'da da inzivalar, bireysel ve grup şifa seansları yapıyor. Kozmik rehberleri ve galaktik bilgiyi yol gösterici kaynaklar olarak yorumlayan Umut Fırat, yurtdışında Anadolu'nun Sufi kültürüne de temsilcilik ediyor. 

ANNA VAŠİNOVÁ

Duygu yüklü ve dönüştürücü seanslarında manevi bilgeliği modern psikolojiyle ve sağlıklı yaşam tarzıyla birleştiren, biohacking teknolojileri kullanan Prag’lı tanınmış bir şifacı... 

Anna Vasinova, seminerlerinde duyguların, travmaların ve inanç kalıplarının kodlarını değiştirecek ipuçlarının yanı sıra kolaylık ve tatminle yaşamak için hayata nasıl yaklaşılacağını basit tekniklerle öğretiyor.

Vasinova, kendini keşfetme, ilişkiler ve yaşam konusunda bütünsel bir rehber. 13 yıldır farklı alanlarda kendini iyileştirme ve bilgilerini derinleştirme yolunda ilerleyen Anna, son 7 yıldır aktif olarak danışanlarına ve gruplara rehberlik ediyor. Çalışmalarının akışı bize nasıl dengeli ve kendi gerçeğimizle bağlantılı kalacağımızı hatırlatıyor. Geliştirdiği teknik ve meditasyonlarla Anna Vasinova, Çek Cumh., Bali, İtalya ve Türkiye'de inzivalar düzenliyor. Aynı zamanda uluslararası şamanlar ve ustalarla atölye çalışmalarını sürdürüyor.

7.png
6.png

KATALIN SIRISANT DUDAS

“Tevazu ve fedakarlık ile, başkalarına saf bir kalp ve özveri ile yardım etmek..."

Bilişsel araştırma psikoloğu olan Katalin Dudás, yoganın farklı eğilimlerini hayatına dahil edene kadar gastropsikoloji konusunda uzun bir yol kat etti. Kundalini Yoga eğitimini tamamladıktan sonra numerolojiyle ilgilendi ve sayı mistisizmine dayanarak Siri Sant Kaur manevi ismini aldı. Bu özel isim ‘Evrenin Kutsal Prensesi’ anlamına geliyor. 

“Tevazu ve fedakarlık ile, başkalarına saf bir kalp ve özveri ile yardım etmek, evrenin mükemmelliğini yansıtan o eşsiz varlığı herkeste görmek benim vazifemdi...” diyen Katalin, kılavuzluğuyla yola çıktığı Jogi Bhajan’ın "Bir şeyi gerçekten bilmek istiyorsanız onu öğretin." felsefesiyle öğrenmeye olan bağlılığını açtığı alanlar ve paylaştığı bilgilerle sürdürüyor.

NATIVE MIND

"Beden en derin sorularımızın yanıtlarını saklar..."

Jakub Cerulik, koreograf, dans sanatçısı, somatik yaşam koçu ve sertifikalı terapötik dans kolaylaştırıcısıdır. Müzik ve bedensel hareketlere dair derin sezgileriyle eşsiz setler hazırlayan Jakub, DJ Native Mind mahlasıyla Orta Avrupa’nın en iyi ecstatic DJ’lerinden biri olarak tanınıyor.

Bedenin en derin sorularımızın yanıtlarını ve en zor sorunlarımızın çözümlerini sakladığına inanan Jakub, atölye ve seanslarında insanların bedenlerini dinlemelerine, yaşam hedeflerine ulaşmalarına ve sinir sistemlerini düzenlemelerine yardımcı oluyor…

Charles Üniversitesi'nde Sanat Tarihi okuyan Jakub, terapötik sanat felsefesi ve psikolojisi üzerine çalıştı. Bratislava Sahne Sanatları Üniversitesi'nde Dans Tiyatrosu ve Performans eğitimi alırken çağdaş somatik felsefeyi öğrendi. Ardından Prag'da ICF onaylı Somatik Koçluk ve Brno'da Terapötik Dansın Kolaylaştırılması eğitimi aldı. Eğitimini birçok kurs, atölye çalışması, seminer, makale ve kitapla destekledi..

5.png
4.png

VERONIKA ALLISTER

"Bio Hacking: Geleceğin sağlıklı yaşam biçimi"

Bio Hacking alanında Çek’in önde gelen isimlerden biri olan ve dünyayı keşfetmeyi seven Veronika Allister, kadınların fizyolojik ve ruhsal potansiyeline ulaşmasını amaçlayan 'Systers' projesinin kurucusudur. Veronika, Çek Cumhuriyeti'nin ilk tescilli Wim Hof soğuk terapi eğitmeni olarak çalşmalar düzenledi, soğuk gezilere rehberlik etti ve ultra maraton koştu. Yolculuğunda derinleşirken kronik iltihaplı hastalıkların yanı sıra kaygı, tükenmişlik, panik atak ve depresyon gibi sorunlarını da iyileştirerek önemli deneyimler edindi. Veronika Allister, Bio Hacking'i geleceğin sağlıklı yaşam biçimi olarak ele alan ve herkese kendi sistemini kurabileceği bir harita sunan "Mountain Slowly (Hoř Pomalu)" ve "Unicornverse" adlı çok satan iki kitabın yazarıdır.

Kadınların klinik çalışmalarda hâlen yeterince temsil edilmediğini düşünen ve cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken Allister, bu konuda çalışmalar da yürütüyor. Fütürolojiye, bitkiler dünyasına ve besin takviyelerine hayranlık duyuyor ve modern bilim, teknoloji, doğa ve bilinç araştırmalarıyla yakından ilgileniyor.

JAN 'JOHNNY' ALLISTER

Bio Hacking uzmanı, Prag kökenli ‘Brothers’ projesinin kurucusu ve lideri

Hareket etmeyi ve kendine zaman ayırmayı seven erkeklere yönelik eğitimler, workshoplar ve kamplar düzenliyor. MMA, BUDOKON ve BJJ tekniklerinin eğitmenliğini yapıyor. Hareketin, meditasyonun, suyun ve şamanik şifanın kendi manevi dünyasının temel taşları olduğunu söyleyen Allister, aynı zamanda kadınların biyolojilerine ve yaşam döngülerine göre eğitim ve etkinlikler düzenleyen Systers.bio'da eşi Veronika için kolaylaştırıcılık ve işbirliği yapıyor. Bu büyülü çift birkaç yıldır çevrimiçi bir AŞK Meditasyonu da yürütüyorlar…

Jan Allister, aynı zamanda "Allow Yourself TO (Dovol si TO) " kitabında dünden bugüne olan yolculuğunu kaleme aldı. Müziği yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak gören Johnny, şimdilerde rap vokalleriyle konuk olduğu konserlerde hip hop hayranlarının karşısına da çıkmaya başladı….

3.png
6.png

CANSU DURUCAN

“Bu yol; insanın nefes, ses ve beden farkındalığı ile enerji bedenini dönüştürmesi, bütünlemesi ve otantik bir varoluş ile yaşam sürmesi üzerinedir.”

İnsanların yaşam ve nefesle olan bağını keşfetme sürecini kolaylaştıran Cansu Durucan, manevi rehber, eğitmen ve motivasyon konuşmacısı olarak çalışmalarına devam ediyor. Sufi kültürünün de gönül mensubu olan Cansu, aynı zamanda meşkler ve sohbetlerle ilhamını aktarıyor…

Cansu Durucan, farklı şifa sanatlarını bir araya getirdiği “İçten Dışa” oluşumunun kurucusu ve içerik tasarımcısıdır. 2010'dan bu yana farklı ülkelerde Vipassana deneyimleyen Cansu, Transformal Nefes® tekniğini geliştiren Judith Kravitz ile birçok uluslararası organizasyonda kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak yer aldı. Kophan Manastırı’nda, Hindistan’da ve Peru’da aldığı eğitim ve inisiyasyonlar ile genetik ve karmik enerji ağını iyileştiren aktarımlara başladı. Nefesin yanı sıra sesin şifasını da keşfeden Cansu, Auroville’de yer alan Svaram’da ses frekanslarıyla çalışmayı öğrendi.
 

PİŇA BARAN

“Özgürlük yolculukları getirdi, yolculuklar dönüşümü getirdi ve yol şifa sanatlarına açıldı... Bu şifa ise dans ve müzik...”

Pina Baran Albatlos kolaylaştırcı, DJ ve ekstatik dansçıdır. 7 yıllık dünya yolculuğunda tanıdığı farklı etnik kökenleri, Anadolu’nun kültürel mirasını ve duygusal ezgileri kendi tarzıyla harmanlayarak insanlarla buluşturan Pina Baran, müzik ve dans yoluyla özgün ifadeye alan açıyor…

Öğretilerdeki sessizlik, içe dönüş ve kendine yönelme hallerinden feyz alan Pina Baran, sahne aldığında ise rengarenk bir deneyimle insanları içindeki çocuksu neşeyi keşfetmeye çağırıyor.

Fethiye’deki sanat ve inziva merkezi Albatlos’un kurucularından olan Pina Baran, şefkatli ve dengeli bir topluluğun özgün yaratımlarına da alan tutuyor.

5.png
bottom of page