top of page
yatay boş copy 3.png

Şifacılar &
Otantik Rehberler Geçidi

…müzisyenler, etnik gruplar ve dj’ler eşliğinde.

 

Karşınızda ilk 10 isim yer alıyor ve festival kadromuza yeni rehberler, eğitmenler ve müzisyenler eklenmeye devam ediyor... 

Ağaç-60.png
59.jpg

BIJAY J. ANAND

"Bu dünyadaki her ruhun iyileşmeye ihtiyacı var. Kendinizi iyileştirin, ışık olun. Sonra o ışığı dünyayla paylaşın."

Bijay J. Anand saygın bir Kundalini yoga öğretmeni, sanat danışmanı ve tanınmış bir Bollywood oyuncusudur. 2012 yılında Kundalini Yoga'yı keşfetmesiyle hayatı değişen Bijay, bu öğretinin zihnine, bedenine ve ruhuna kattığı derinliklerden etkilenerek, hayatının geri kalanında şifa dolu keşfini yaymaya karar verdi.

 

Bijay şu anda dünyanın önde gelen Kundalini Yoga öğretmenlerinden biri. Hindistan'da ve Avrupa, Latin Amerika, Rusya, Çin ve Orta Doğu'daki şehirlerde inzivalar, kurumsal seminerler ve Kundalini Yoga temelli sağlıklı yaşam programları yürütüyor.

Bijay Anand, Mumbai'de yer alan Kundalini ve Yoga okulu Anahata Retreats'in kurucusudur.

JULIA AKACIA

"Kadim öğretilerden aldığım ilham ve şifayı insanların dönüşümüne destek olmak için paylaşıyorum."

Yaşam ve nefes koçu, sertifikalı Tantra ve Ashtanga yoga eğitmeni olan Julia Akacia, Almanya'da Life Trust Koçluk Akademisi'nde ve ABD’de Rebirthing Uluslararası Genel Merkezi'nde eğitim aldı. Klasik ve Neo Tantra'nın yanı sıra tantrik masaj da dahil olmak üzere farklı nefes pratiklerini ve masaj biçimlerini çalıştı. 2015 yılında Hindistan'ın Andhra Pradesh kentinde Devipuram'da, Sri Amritananda'dan inisiyasyon aldı ve Tantra'nın derinliklerine ilerlemeye başladı. Meditasyon pratiğine 20 yıl önce başlayan Julia Akacia, 15 yılı aşkın yoga ve Vipassana deneyimine sahip. 

Julia’nın gerçekleştireceği Kalavahana Seremonisi, Hint kültürünün saklı kalmış ve çok etkili şifa yöntemlerinden birini barındıyor. Kalavahana’nın mucizelerini Julia, Pazar Sohbetlerimize konuk olup anlatmıştı; sayfamızın Reels bölümünde bulabilirsiniz.

Festival STORY.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
61.jpg

UMUT FIRAT EROĞLU

Şaman, şifacı, rehber ve yazar olan Umut Fırat Eroğlu, Kökler ve Dallar topluluğunun kurucusudur.

Şamanik şifa yöntemlerini dünya çapında tanınan ustası Şaman Durek'ten öğrenmeye başladı ve şamanik kültürün çeşitli geleneklerini uyguladı. Hürriyet Pazar’da Bilim ve Teknoloji köşe yazarı olan Umut Fırat, şamanik bilgiyi modern ve bilimsel bir yaklaşımla harmanlayarak ve kadim şifa tekniklerini kullanarak kişinin enerji bedenine, zihnine ve ruhuna rehberlik ediyor.

Türkiye'nin dört bir yanında şifa çalışmaları, inzivalar ve etkinlikler düzenliyor ve 2017 yılından bu yana düzenli olarak Brno, Budapeşte, Paris ve Prag'da da inzivalar, bireysel ve grup şifa seansları yapıyor. Kozmik rehberleri ve galaktik bilgiyi yol gösterici kaynaklar olarak yorumlayan Umut Fırat, yurtdışında Anadolu'nun Sufi kültürüne de temsilcilik ediyor. 

ANNA VAŠİNOVÁ

Duygu yüklü ve dönüştürücü seanslarında manevi bilgeliği modern psikolojiyle ve sağlıklı yaşam tarzıyla birleştiren, biohacking teknolojileri kullanan Prag’lı tanınmış bir şifacı... 

Anna Vasinova, seminerlerinde duyguların, travmaların ve inanç kalıplarının kodlarını değiştirecek ipuçlarının yanı sıra kolaylık ve tatminle yaşamak için hayata nasıl yaklaşılacağını basit tekniklerle öğretiyor.

Vasinova, kendini keşfetme, ilişkiler ve yaşam konusunda bütünsel bir rehber. 13 yıldır farklı alanlarda kendini iyileştirme ve bilgilerini derinleştirme yolunda ilerleyen Anna, son 7 yıldır aktif olarak danışanlarına ve gruplara rehberlik ediyor. Çalışmalarının akışı bize nasıl dengeli ve kendi gerçeğimizle bağlantılı kalacağımızı hatırlatıyor. Geliştirdiği teknik ve meditasyonlarla Anna Vasinova, Çek Cumh., Bali, İtalya ve Türkiye'de inzivalar düzenliyor. Aynı zamanda uluslararası şamanlar ve ustalarla atölye çalışmalarını sürdürüyor.

62.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
63.jpg

KATALIN SIRISANT DUDAS

“Tevazu ve fedakarlık ile, başkalarına saf bir kalp ve özveri ile yardım etmek..."

Bilişsel araştırma psikoloğu olan Katalin Dudás, yoganın farklı eğilimlerini hayatına dahil edene kadar gastropsikoloji konusunda uzun bir yol kat etti. Kundalini Yoga eğitimini tamamladıktan sonra numerolojiyle ilgilendi ve sayı mistisizmine dayanarak Siri Sant Kaur manevi ismini aldı. Bu özel isim ‘Evrenin Kutsal Prensesi’ anlamına geliyor. 

“Tevazu ve fedakarlık ile, başkalarına saf bir kalp ve özveri ile yardım etmek, evrenin mükemmelliğini yansıtan o eşsiz varlığı herkeste görmek benim vazifemdi...” diyen Katalin, kılavuzluğuyla yola çıktığı Jogi Bhajan’ın "Bir şeyi gerçekten bilmek istiyorsanız onu öğretin." felsefesiyle öğrenmeye olan bağlılığını açtığı alanlar ve paylaştığı bilgilerle sürdürüyor.

NATIVE MIND

"Beden en derin sorularımızın yanıtlarını saklar..."

Jakub Cerulik, koreograf, dans sanatçısı, somatik yaşam koçu ve sertifikalı terapötik dans kolaylaştırıcısıdır. Müzik ve bedensel hareketlere dair derin sezgileriyle eşsiz setler hazırlayan Jakub, DJ Native Mind mahlasıyla Orta Avrupa’nın en iyi ecstatic DJ’lerinden biri olarak tanınıyor.

Bedenin en derin sorularımızın yanıtlarını ve en zor sorunlarımızın çözümlerini sakladığına inanan Jakub, atölye ve seanslarında insanların bedenlerini dinlemelerine, yaşam hedeflerine ulaşmalarına ve sinir sistemlerini düzenlemelerine yardımcı oluyor…

Charles Üniversitesi'nde Sanat Tarihi okuyan Jakub, terapötik sanat felsefesi ve psikolojisi üzerine çalıştı. Bratislava Sahne Sanatları Üniversitesi'nde Dans Tiyatrosu ve Performans eğitimi alırken çağdaş somatik felsefeyi öğrendi. Ardından Prag'da ICF onaylı Somatik Koçluk ve Brno'da Terapötik Dansın Kolaylaştırılması eğitimi aldı. Eğitimini birçok kurs, atölye çalışması, seminer, makale ve kitapla destekledi..

65.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
64.jpg

VERONIKA ALLISTER

"Bio Hacking: Geleceğin sağlıklı yaşam biçimi"

Bio Hacking alanında Çek’in önde gelen isimlerden biri olan ve dünyayı keşfetmeyi seven Veronika Allister, kadınların fizyolojik ve ruhsal potansiyeline ulaşmasını amaçlayan 'Systers' projesinin kurucusudur. Veronika, Çek Cumhuriyeti'nin ilk tescilli Wim Hof soğuk terapi eğitmeni olarak çalşmalar düzenledi, soğuk gezilere rehberlik etti ve ultra maraton koştu. Yolculuğunda derinleşirken kronik iltihaplı hastalıkların yanı sıra kaygı, tükenmişlik, panik atak ve depresyon gibi sorunlarını da iyileştirerek önemli deneyimler edindi. Veronika Allister, Bio Hacking'i geleceğin sağlıklı yaşam biçimi olarak ele alan ve herkese kendi sistemini kurabileceği bir harita sunan "Mountain Slowly (Hoř Pomalu)" ve "Unicornverse" adlı çok satan iki kitabın yazarıdır.

Kadınların klinik çalışmalarda hâlen yeterince temsil edilmediğini düşünen ve cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken Allister, bu konuda çalışmalar da yürütüyor. Fütürolojiye, bitkiler dünyasına ve besin takviyelerine hayranlık duyuyor ve modern bilim, teknoloji, doğa ve bilinç araştırmalarıyla yakından ilgileniyor.

JAN 'JOHNNY' ALLISTER

Bio Hacking uzmanı, Prag kökenli ‘Brothers’ projesinin kurucusu ve lideri.

Hareket etmeyi ve kendine zaman ayırmayı seven erkeklere yönelik eğitimler, workshoplar ve kamplar düzenliyor. MMA, BUDOKON ve BJJ tekniklerinin eğitmenliğini yapıyor. Hareketin, meditasyonun, suyun ve şamanik şifanın kendi manevi dünyasının temel taşları olduğunu söyleyen Allister, aynı zamanda kadınların biyolojilerine ve yaşam döngülerine göre eğitim ve etkinlikler düzenleyen Systers.bio'da eşi Veronika için kolaylaştırıcılık ve işbirliği yapıyor. Bu büyülü çift birkaç yıldır çevrimiçi bir AŞK Meditasyonu da yürütüyorlar…

Jan Allister, aynı zamanda "Allow Yourself TO (Dovol si TO) " kitabında dünden bugüne olan yolculuğunu kaleme aldı. Müziği yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak gören Johnny, şimdilerde rap vokalleriyle konuk olduğu konserlerde hip hop hayranlarının karşısına da çıkmaya başladı….

35.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
38.jpg

CANSU DURUCAN

“Bu yol; insanın nefes, ses ve beden farkındalığı ile enerji bedenini dönüştürmesi, bütünlemesi ve otantik bir varoluş ile yaşam sürmesi üzerinedir.”

İnsanların yaşam ve nefesle olan bağını keşfetme sürecini kolaylaştıran Cansu Durucan, manevi rehber, eğitmen ve motivasyon konuşmacısı olarak çalışmalarına devam ediyor. Sufi kültürünün de gönül mensubu olan Cansu, aynı zamanda meşkler ve sohbetlerle ilhamını aktarıyor…

Cansu Durucan, farklı şifa sanatlarını bir araya getirdiği “İçten Dışa” oluşumunun kurucusu ve içerik tasarımcısıdır. 2010'dan bu yana farklı ülkelerde Vipassana deneyimleyen Cansu, Transformal Nefes® tekniğini geliştiren Judith Kravitz ile birçok uluslararası organizasyonda kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak yer aldı. Kophan Manastırı’nda, Hindistan’da ve Peru’da aldığı eğitim ve inisiyasyonlar ile genetik ve karmik enerji ağını iyileştiren aktarımlara başladı. Nefesin yanı sıra sesin şifasını da keşfeden Cansu, Auroville’de yer alan Svaram’da ses frekanslarıyla çalışmayı öğrendi.

PİŇA BARAN

“Özgürlük yolculukları getirdi, yolculuklar dönüşümü getirdi ve yol şifa sanatlarına açıldı... Bu şifa ise dans ve müzik...”

Pina Baran Albatlos kolaylaştırcı, DJ ve ekstatik dansçıdır. 7 yıllık dünya yolculuğunda tanıdığı farklı etnik kökenleri, Anadolu’nun kültürel mirasını ve duygusal ezgileri kendi tarzıyla harmanlayarak insanlarla buluşturan Pina Baran, müzik ve dans yoluyla özgün ifadeye alan açıyor…

Öğretilerdeki sessizlik, içe dönüş ve kendine yönelme hallerinden feyz alan Pina Baran, sahne aldığında ise rengarenk bir deneyimle insanları içindeki çocuksu neşeyi keşfetmeye çağırıyor.

Fethiye’deki sanat ve inziva merkezi Albatlos’un kurucularından olan Pina Baran, şefkatli ve dengeli bir topluluğun özgün yaratımlarına da alan tutuyor.

baran STORY.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
7.jpg

BURCU SEVGİ GENÇ

10 yılı aşkın süredir yoga, şifa sanatları ve şamanizm öğretileriyle bilincin yolculuğuna hizmet eden Burcu Sevgi Genç, yoga eğitmenlik eğitimleri vererek bugüne kadar birçok öğrenci yetiştirdi. Elementlerle de çalışan Burcu Sevgi, son yıllarda su elementiyle derinleşerek Su Terapisi Uygulayıcısı oldu ve yeni uygulayıcılar yetiştirmek üzere eğitimler vermeye başladı.

 

Yılların bilgi birikimi ve tecrübesini özgün bir deneyim haline getiren Burcu Sevgi, “psikoritüelistik” çalışmalarını sunduğu özel inzivalar düzenliyor, özellikle doğa ve kalp bilinci üzerine yoğunlaşıyor. Aynı zamanda kurucusu olduğu “Dişilin Doğası” kadın platformu çatısı altında dişil bilgelik inzivaları ve çember kolaylaştırıcılığı eğitimleri vererek kadınların kendi güçlerine ve rahimiyet bilincine uyanmalarına hizmet ediyor…

AŞIKLAR ATÖLYESİ

Müzisyen ve şifa sanatçıları Görkem ve Özgür Gürbüz tarafından kurulan Aşıklar Atölyesi, Anadolu bilgeliği ve sanatının şifası ile dünyadaki kadim halkların kültürel, spiritüel ve sanatsal yolculuklarını keşfetmeyi ve paylaşmayı destur edinen, şifa sanatları ve atölye deneyimleri topluluğudur... 

 

Aşıklar, eril ve dişilin uyumlu birliğinden doğan ışığı şükür ve neşeyle hatırlatıyor, duygusal derinliklerden gelen şifaya alan tutuyorlar.

 

Aşıklar Atölyesi buluşmalarının misyonu, Anadolu bilgeliğinin kökenlerini hatırlamayı ve dünyanın kadim tradisyonları içindeki vizyonunu anlamayı ihtiva ediyor… Bu anlayışla beslenen uyanış ve şifa yolculuğunu birlik bilinciyle deneyimlemek ise insan için kıymetli bir uyumlanmaya dönüşüyor..

9.jpg
Ağaç-60.png
Ağaç-60.png
8.jpg

GAMZE AKYÜZ

Deneyimli bir yoga eğitmeni olan Gamze Akyüz, çalışmalarında yavaşlamanın ve insanın kendi ritmini yakalamasının önemini vurguluyor. Duyumsama yoluyla ve bilhassa seslerin rehberliğiyle kendini ve evreni keşfetme yolculuğunda olan Gamze, Yin-Yang beden ve ses akışlarını harmanladığı atölyeler yapıyor ve şifa dolu bir deneyime rehberlik ediyor.

 

Yin enerjisinin sakinleştirici ve derinleştirici etkisiyle bedeni rahatlatıp, Yang enerjisinin canlandırıcı ve güçlendirici akışıyla dinamizm kazandırmayı amaçlayan atölyelerinde birçok enstrümana yer vererek ruhun derinlikleriyle, beden ve zihnin bütünsel bir akışta hizalanmasına alan açıyor ve farklı meditasyon tekniklerine de yer veriyor.

“Gelin, herkesin özgün hislerle çıktığı bu yolculukta buluşalım ve paylaştıkça büyüyen enerjinin bir parçası olalım. Önce kendimize, sonra bütünün hayrına yüksek bilincin uzantısı olarak…”

MUZAFFER ALEMDAR

Muzaffer Alemdar yoga eğitmeni, bütünsel ses şifacısı ve handpan sanatçısıdır. Kendi hayatında ses frekanslarının dönüştürücü gücünü deneyimleyen Muzaffer, ses meditasyonu ile birlikte çakra sistemini dengelemeye odaklanıyor. İçeriğini şamanik ses öğretilerinden, kundalini yoga, nidra, kriya ve pranadan alan “Bir Ses Yolculuğu” adlı özgün atölyeleriyle Türkiye’nin birçok şehrinde bireysel ve grup çalışmaları yapıyor. Vinyasa, Yin ve Hatha Yoga derslerini ses frekansları ile kendi oluşturduğu özgün sistemiyle sunmaya devam ediyor.

 

Handpan başta olmak üzere; flüt, mızıka, bendir, ağız arpı gibi enstrümanları çalan Muzaffer Alemdar, yoga öğretilerinin yaşamın boyu sürmesini amaçlayan yoga kampları düzenliyor.

10.jpg
Ağaç-60.png
bottom of page